среда, 2 декабря 2015 г.

Особливості розминки у волейболі.

Всі ми знаємо що волейбол - неконтактний, але дуже активний вид спорту. І він таїть у собі багато небезпек - навантаження, найчастіше ударні, може призвести до травмування м'язової тканини, зв'язок або суглобів. Щоб уникнути травм, кожен поважаючий себе спортсмен, в обов'язковому порядку, повинен розігріти, розтягнути свої м'язи і підготувати суглоби для подальшого навантаження.
Розминка без м'яча
Розрізняють два види розтяжок: холодна і гаряча. Перша робиться в основному перед розігрівом, друга після пробіжки. Загальна розминка займає не більше 15-20 хвилин. Майже у всіх професійних командах, неважливо перед іграми або тренуваннями, спортсмени спочатку розігріваються - в цьому їм допомагає легка пробіжка. Тривалість даного вправи 5-7 хвилин. До відома, біг дуже корисний для організму, тому він такий популярний у світі. Ви можете придбати бігову доріжку і підтримувати свою форму в будь-який час року.
Після того як відновиться дихання, можна зробити 10-12 присідань для розігріву м'язів ніг. Потім можна приступити до основного комплексу вправ: опрацюванні м'язів шиї, кистей рук, ліктьового, колінного і гомілковостопного суглоба. Обов'язково потрібно звернути увагу на плечі, адже травмування плечового суглоба одне з найпоширеніших у волейболі. Також не варто забувати про спину і поперек. Не варто робити всі ці вправи різкими, уривчастими рухами, а саме, навпаки, по можливості намагатися робити повільно і спокійно. Не варто робити всі ці вправи різкими рвучкими рухами.
Робота з м'ячами
Після того, як ви підготували зв'язки, суглоби і м'язи можна продовжувати волейбольну розминку з м'ячами. Встаєте в пари поперек майданчика метрів на 9, берете волейбольні м'ячики і ще раз опрацьовуєте плечові суглоби, м'язи спини. Кидкові рухи спочатку двома руками, потім по одній кидаєте в свого партнера. Як ви відчули що організм готовий, починаєте імітувати нападаючий удар з місця в напарника. М'ячик повинен бути перед гравцем, під себе намагатися не бити. Удар, але краще щоб був накат спочатку повинен бути не сильним. Можна покотити в руки напарнику.
Після розминки: спочатку обробляється передача зверху, потім знизу, потім додається накат. Бажано удари виконувати більш різноманіті, не забувати робити скидування, щоб напарник відпрацьовував волейбольне падіння на груди. У парах краще розминатися хвилин 20-30, в залежності від тривалості тренування і інтенсивності. Потім можна йти на сітку відпрацьовувати нападаючий удар. Зв'язка встає на сітку, ліберо сідає на захист, інші гравці міняються: після нападаючого удару йдуть на блок, потім на захист, наприклад в лінію. І так по колу. Нападають хвилин по 10-15 з кожного боку: з четвірки, з двійки.
Потім відпрацьовується подача. В кінці тренування можна поділиться на дві команди і пограти.

Комментариев нет:

Отправить комментарий